Tworzenie i wdrażanie strategii

Jak działamy?

Na początku nasi eksperci przeprowadzą szczegółową analizę Twojej firmy.

Następnie wspólnie z Tobą opracujemy kompleksową strategię biznesową, która będzie prosta, czytelna, spójna dla wszystkich zasobów oraz długofalowa.

Określimy w niej jasne cele oraz działania, które będziemy podejmować w trakcie jej wdrażania.

W całym okresie będziemy nadzorować procesy i dostosowywać działania do aktualnych warunków rynkowych i biznesowych.

Jeśli nie zmienisz kierunku to dotrzesz tam, dokąd zmierzasz

Przysłowie chińskie

Jakie korzyści uzyskasz z pracy naszych ekspertów? Dlaczego warto mieć strategię?

Przede wszystkich na początku zostaje ograniczony chaos informacyjny w firmie między działami czy kadrą zarządzającą, z którym dość często się spotykamy w praktyce. Większość prowadzonych procesów upraszczamy i doskonalimy jakość komunikacji w firmie.

Kolejnym istotnym elementem naszych prac jest dużo większa przewidywalność prowadzonych działań, co wpływa, że firma zaczyny zmierzać w odpowiednim kierunku, a nie funkcjonować z dnia na dzień jak wiele przedsiębiorstw na rynku.

Zazwyczaj po okresie 3-6 miesięcy po rozpoczęciu implementacji narzędzi pod kątem realizacji strategii, nasi klienci zauważyli odzwierciedlenie w danych liczbowych dotyczących z jednej strony optymalizacji kosztów, zwiększenie efektywności produkcyjnych czy wykonywanych usług a z drugiej strony wzrost sprzedaży i dochodów firmy.

W tym miejscu należy podkreślić, że przy tworzeniu strategii zagłębiamy się dość szczegółowo w strukturę kosztową firmy i aspekty płynnościowe. Dzięki naszym rozwiązaniom udaje się w dość szybki sposób odnaleźć ogniska zapalne w tym obszarze i skutecznie wprowadzić odpowiednie zmiany.

Strategia biznesowa, którą wdrażamy i nadzorujemy wspólnie z klientem to złożony i długofalowy proces, który w całym okresie jego trwania podlega tworzeniu i doskonaleniu, dzięki czemu budujemy solidną przewagę konkurencyjną, podnosimy jakość, zwiększamy zyski, co wpływa na stabilizację przedsiębiorstwa.

Naszym zadaniem jest dopasowanie procesu strategii biznesowej indywidualnie dla każdej firmy w zależności od potrzeb oraz umiejętności każdego przedsiębiorstwa.

Podsumowując przygotowanie i wdrażanie strategii, jest dla firmy dużym wyzwaniem, które wymaga spójnych działań i fundamentalnych decyzji. Dzięki temu udaje się wyznaczyć jedną drogę do celu zarówno dla właścicieli, zarządów jak i pracowników każdego szczebla w firmie co pozytywnie wpływa na jakość współdziałania i komfort pracy.

Oczywiście należy pamiętać, że sama w sobie strategia nie gwarantuje sukcesu, ale na pewno, jeśli ją przygotujemy, poświęcimy czas i pracę to mamy dużą szansę, aby zbliżyć do wygranej.

Napisz do nas!

Szybki kontakt


    nasza ofertaNasza oferta

    Wybierz jeden z trzech najczęściej wybieranych kierunków współpracy przez naszych klientów lub skontaktuj się z nami byśmy dopasowali optymalne rozwiązanie dla Ciebie. Umów się na bezpłatną konsultację: telefonicznie pod numerem 577 672 780, mailowo vnav@vnav.pl lub wypełnij formularz zgłoszeniowy.

    Nasi Klienci

    Blog Venture Navigator

    Najnowsze na blogu