Analiza informacji i środowiska informacyjnego

Szkolenie jest skierowane do menedżerów, analityków i ekspertów, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie analizy informacji. Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb tych grup zawodowych i obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z analizą informacji.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego eksperta z zakresu analizy informacji, procesu decyzyjnego i środowiska informacyjnego. Dzięki temu uczestnicy szkolenia mogą mieć pewność, że otrzymają wysokiej jakości wiedzę i umiejętności.

Szkolenie jest doskonałą okazją do zdobycia cennych umiejętności, które są niezbędne w dzisiejszym świecie, w którym ilość informacji jest ogromna, a środowisko informacyjne jest coraz bardziej złożone.

Adresaci szkolenia:

☑ Menedżerowie średniego i wyższego szczebla

☑ Analitycy

☑ Eksperci i doradcy polityczni

Cele szkolenia:

☑ Nabycie umiejętności w zakresie pozyskiwania i analizy informacji z różnych źródeł.

☑ Rozwijanie kompetencji dotyczących weryfikacji informacji, ich oceny, selekcji, wyciągania wniosków, przedstawiania rekomendacji i podejmowania decyzji.

Program szkolenia:

☑ Informacja i źródła jej pozyskiwania

☑ Nadmiar i niedobór informacji oraz presja czasu.

☑ Procesy decyzyjne i podejmowanie decyzji

☑ Różne rodzaje myślenia – lateralne, sekwencyjne, intuicyjne, refleksyjne/krytyczne

☑ Ryzyko i niepewność w procesie podejmowania decyzji

☑ Założenia i paradygmaty oraz inne pułapki podejmowania decyzji

☑ Prawda, postprawda, bańka informacyjna, mgła informacyjna

☑ Źródła a ocena wiarygodności informacji

☑ Techniki analizy informacji

☑ Związki przyczynowo-skutkowe

☑ Praktyka analizy informacji i weryfikacji hipotez

☑ Myślenie scenariuszowe

☑ Raportowanie wyników analizy i przedstawianie rekomendacji

Korzyści ze szkolenia:

☑ Informacja i źródła jej pozyskiwania: Dowiesz się, jak efektywnie korzystać z różnorodnych źródeł informacji, aby zwiększyć skuteczność analizy.

☑ Nadmiar i niedobór informacji oraz presja czasu: Opanujesz techniki radzenia sobie z natłokiem informacji i ograniczonym czasem.

☑ Procesy decyzyjne i podejmowanie decyzji: Zdobędziesz narzędzia do świadomego podejmowania decyzji, uwzględniające procesy decyzyjne.

☑ Różne rodzaje myślenia: Poznasz techniki lateralnego, sekwencyjnego, intuicyjnego oraz refleksyjnego/krytycznego myślenia.

☑ Ryzyko i niepewność: Nauczysz się identyfikować ryzyko i zarządzać niepewnością w procesie podejmowania decyzji.

☑ Prawda, postprawda, bańka informacyjna, mgła informacyjna: Zrozumiesz, jak unikać pułapek związanych z różnymi aspektami informacji.

☑ Źródła a ocena wiarygodności informacji: Opanujesz sztukę rozróżniania wiarygodnych źródeł od tych mniej rzetelnych.

☑ Techniki analizy informacji: Pozyskasz praktyczne umiejętności stosowania różnorodnych technik analizy.

☑ Związki przyczynowo - skutkowe: Zdobędziesz umiejętność identyfikowania i analizowania związków przyczynowo - skutkowych.

☑ Praktyka analizy informacji i weryfikacji hipotez: Poprowadzimy Cię przez realne przypadki, abyś mógł/mogła efektywnie stosować zdobytą wiedzę.

☑ Myślenie scenariuszowe: Rozwiniesz umiejętność przewidywania różnych scenariuszy i planowania działań zgodnie z nimi.

☑ Raportowanie wyników analizy i przedstawianie rekomendacji: Otrzymasz wskazówki, jak klarownie prezentować wyniki analizy oraz formułować trafne rekomendacje.

Wypełnij formularz

Poproś o ofertę szkolenia


  Zbigniew Brzeziński
  Ekspert

  Zbigniew Brzeziński

  Change & interim manager, ekspert ds. strategii i bezpieczeństwa, fuzje i przejęcia, negocjator

  Wieloletnie międzynarodowe doświadczenie zdobył, zarządzając między innymi organizacjami liczącymi kilkanaście tysięcy ludzi w różnych branżach oraz globalnych firmach doradczych. Od przeszło 25 lat zajmuje się także pozyskiwaniem i analizą informacji, analizą ryzyk i negocjacjami. Doradza administracji rządowej, wojsku i organizacjom (właścicielom, zarządom) planującym ekspansję lub działającym na rynkach podwyższonego ryzyka. Koncentruje się głównie na opracowywaniu i implementacji strategii, zarządzaniu zmianą, głębokich restrukturyzacjach oraz fuzjach i przejęciach. Przeprowadza szkolenia w obszarach: zarządzanie, przywództwo, efektywność, komunikacja, interkulturowe, sytuacje kryzysowe, ryzyko, procedury bezpieczeństwa, pozyskiwanie i analiza informacji oraz bezpieczeństwo operacji.

  nasza ofertaNasza oferta

  Wybierz jeden z trzech najczęściej wybieranych kierunków współpracy przez naszych klientów lub skontaktuj się z nami byśmy dopasowali optymalne rozwiązanie dla Ciebie. Umów się na bezpłatną konsultację: telefonicznie pod numerem 577 672 780, mailowo vnav@vnav.pl lub wypełnij formularz zgłoszeniowy.

  Nasi Klienci

  Blog Venture Navigator

  Najnowsze na blogu