Podatki

Każdy uczciwy właściciel firmy chce płacić podatki jednak w skomplikowanym krajobrazie formalno-prawnym co jest optymalnym podatkiem, jest różnie rozumiane.  Zależało nam by nasi eksperci od podatków, mogli naszym klientom dostarczyć rzetelnej wiedzy w zakresie podatków. Zależało nam by Ci eksperci, potrafili przekazać wiedzę w sposób jasny i transparentny by działy finansowe i właściciele firm mogli podejmować świadomie kluczowe decyzje podatkowe.

Polskie firmy najczęściej nie korzystają z dostępnych możliwości optymalizacji podatkowej, a te, które to robią, nie korzystają ze specjalistycznego doradztwa, a czynią to na własną rękę. Dlatego popełniają liczne błędy, co skutkować może konsekwencjami ze strony urzędów.

Aby racjonalizować daniny państwowe, ważne jest, aby rozumieć i śledzić na bieżąco zmiany legislacyjne, analizować ryzyko podatkowe i umiejętnie wdrażać dostępne rozwiązania jak choćby ulgi podatkowe. A ponieważ prawo pod tym względem zmienia się w Polsce często firmy, mają ograniczone możliwości, by korzystać z wiedzy dostępnej w firmie.

Najtrudniejszą rzeczą do zrozumienia na świecie są podatki.

Albert Einstein

Musimy więc korzystać z usług ekspertów, którzy zajmują się zawodowo tym obszarem finansowym. Doradcy podatkowi są na bieżąco z najnowszymi przepisami, mają doświadczenie w różnych praktycznych aspektach stosowania rozwiązań podatkowych, przez co wspierają procesy decyzyjne firm, obniżając ryzyko wynikające z kontroli.

Nasi eksperci doradzają w obszarach podatku dochodowego, VAT, w cenach transferowych czy możliwości wykorzystanie ulg podatkowych. Pomagają w skomplikowanych procesach biznesowych takich jak fuzje i przejęcia przedsiębiorstw czy konsolidacje. 

Chcesz poznać możliwości lepszego zarządzania polityką podatkową w swojej firmie? Umów się na darmową konsultację, byśmy dowiedzieli się, jak możemy Ci w tym pomóc. Zadzwoń, napisz na adres finanse@vnav.pl lub wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Optymalne płacenie podatków wymaga wiedzy w zakresie przepisów podatkowych i innych przepisów prawnych. Rekomendujemy naszym klientom współpracę doradcą podatkowym, aby uzyskać poradę na temat optymalnego sposobu rozliczania się z podatków. Zdecydowanie odradzamy decyzje podatkowe oparte o wiedzę pozyskaną z internetu lub od osób niespecjalizujących się w podatkach. Zawód doradcy podatkowego jest dokładnie regulowany przepisami prawa i taki doradca musi wykazać się nie tylko kwalifikacjami, ale także prawem wykonywania zawodu.

ulga B+R, ulga na robotyzację, ulga na cyfryzację

Podatek dochodowy, podatek CIT, PIT, VAT, akcyza, Podatki od nieruchomości, Podatki od spadków, Podatki od darowizn, Przepisy podatkowe, Ulgi podatkowe, Ustalanie stawek podatkowych, Międzynarodowe zasady podatkowe, Podatek od emisji CO2, Podatek od nieruchomości, Ocena ryzyka podatkowego, Monitorowanie przepisów podatkowych, Monitorowanie zmian w polityce podatkowej, Ceny transferowe.
Napisz do nas!

Szybki kontakt


    nasza ofertaNasza oferta

    Wybierz jeden z trzech najczęściej wybieranych kierunków współpracy przez naszych klientów lub skontaktuj się z nami byśmy dopasowali optymalne rozwiązanie dla Ciebie. Umów się na bezpłatną konsultację: telefonicznie pod numerem 577 672 780, mailowo vnav@vnav.pl lub wypełnij formularz zgłoszeniowy.

    Nasi Klienci

    Blog Venture Navigator

    Najnowsze na blogu