Zarządzanie płynnością finansową

Indywidualne warsztaty dla przedsiębiorstw z zarządzania i optymalizowania płynności finansowej. Planuj i modeluj cash flow i nie pozwól płynności sterować Twoją firmą.

Sytuacja makroekonomiczna sprawiła, że kluczowym elementem w układance rynkowej są dzisiaj pieniądze. Dlatego jednym z podstawowych problemów, z jakimi zgłaszają się do nas klienci, jest właśnie optymalizacja i planowanie płynności.
Finansowanie zewnętrzne zostało ograniczone lub stało się drogie, a inflacja i zawirowania gospodarcze zmniejszyły przewidywalność ekonomiczną. Problemy finansowe niektórych kontrahentów powodują, że funkcjonujące do tej pory łańcuchy przepływów pieniężnych zostały przerwane.

Terminy płatności na naszym rynku, gdzie moralność płatnicza należy do jednej z najniższych w Europie, znów zaczynają się wydłużać. Zasób, o który przedsiębiorcy przez wiele lat nie musieli się martwić, nagle zaczął się na rynku zmniejszać. W niektórych sytuacjach płynność finansowa to „być albo nie być” przedsiębiorstwa.

Jak zmienić podejście do płynności finansowej?

Do naszej firmy systematycznie spływają zapytania o:

☑ analizę płynności finansowej,
☑ możliwości poprawienia cash flow
☑ możliwości stworzenia systemu do planowania płynności.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć warsztaty dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, które pozwolą dostarczyć odpowiedzi na najbardziej frapujące pytania dotyczące płynności, w tym:

☑ przeanalizować dane finansowe

☑ przeprowadzić konsultacje z działem finansowym

Na podstawie pogłębionej analizy, przeprowadzimy warsztaty z zarządem, działem finansowym i księgowością w Twojej firmie, których celem będzie:

☑ zobrazowanie bieżącej sytuacji finansowej

☑ określenie możliwości optymalizacji sytuacji płynnościowej poprzez wprowadzenie konkretnych zmian

☑ wykorzystanie narzędzi zewnętrznych do optymalizacji płynności

☑ wskazanie rozwiązań do planowania przepływów gotówki dla przyszłych okresów

Podczas warsztatów przedstawimy również narzędzia do analizy płynności lub zaproponujemy rozwój istniejących narzędzi.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu z wieloma firmami różnej wielkości z różnych branż, przekażemy Ci wiedzę finansową w obszarze płynności, odnoszącą się bezpośrednio do specyfiki Twojej firmy, branży i danych finansowych. W jasny i transparentny sposób dowiesz się, jak zaplanować i zoptymalizować płynność w swojej firmie.

Opis szkolenia "płynność finansowa"?

1. Wyślij formularz zgłoszeniowy.

2. Na adres mailowy prześlemy Ci ankiety oraz zgody na przetwarzanie danych, a także umowę o zachowaniu poufności.

3. Prześlij do nas wypełnione dokumenty, a my poddamy je pierwszej analizie. Na tej podstawie prześlemy Ci umowę dotyczącą przeprowadzenia warsztatów.

4. Następnie skontaktujemy się z Tobą z prośbą o przygotowanie danych niezbędnych do przeprowadzenia pełnej analizy.

5. W razie potrzeby skontaktujemy się również z działem finansowym Twojej firmy w celu uzupełnienia informacji.

6. W kolejnym kroku przeprowadzimy pełną analizę danych.

7. Potem już umawiamy się na warsztat szkoleniowy w dogodnym dla Ciebie terminie.

8. Warsztat przeprowadzamy online (zarezerwuj około 3 godzin).

Wypełnij formularz

Poproś o ofertę szkolenia


  Bartłomiej Garboliński Venture Navigator
  Ekspert

  Bartłomiej Garboliński

  Ekspert ds. finansów

  Wieloletnie doświadczenie w randze dyrektora finansowego, koordynatora działań kontrolingowych w różnych branżach. Modeluje przedsiębiorstwa przy pomocy zaawansowanych technologii analitycznych. Koordynuje projekty budżetowe, zarządzania płynnością oraz optymalizujące finanse w przedsiębiorstwach naszych klientów. W roli zewnętrznego dyrektora finansowego koordynuje prace dużych działów finansowo-kontrolingowych i usprawniając procesy finansowe. Uczestniczy i pomaga wdrażać zaawansowane rozwiązania BI.

  nasza ofertaNasza oferta

  Wybierz jeden z trzech najczęściej wybieranych kierunków współpracy przez naszych klientów lub skontaktuj się z nami byśmy dopasowali optymalne rozwiązanie dla Ciebie. Umów się na bezpłatną konsultację: telefonicznie pod numerem 577 672 780, mailowo vnav@vnav.pl lub wypełnij formularz zgłoszeniowy.

  Nasi Klienci

  Blog Venture Navigator

  Najnowsze na blogu