Oszczędność ponad 140 tysięcy złotych rocznie i szerszy zakres kompetencji w finansach

Rozumiemy, że jako przedsiębiorca stawiasz sobie pytanie, jak skutecznie zarządzać finansami swojej firmy i osiągnąć sukces na konkurencyjnym rynku. Twoja firma jest już na tyle duża, że potrzebujesz wysokiej klasy eksperta ds. finansów. Zdecydowałeś się na rekrutację dyrektora ds. finansów. Chcielibyśmy przedstawić Ci korzyści outsourcingu usług zewnętrznego dyrektora finansowego, które mogą przewyższyć (kosztowo i jakościowo) model tradycyjnego zatrudnienia eksperta na etat.

Sprawdź, jak wygląda proces

Outsourcing usług finansowych to proces delegowania odpowiedzialności za zarządzanie finansami firmy na zewnątrz. Zamiast zatrudniać dyrektora finansowego na etat, współpracujesz z zewnętrzną firmą doradczą, która dostarcza Ci doświadczonego eksperta a wraz z nim cały zespół ekspertów ds. finansów.
Podpisujesz umowę i od zaraz masz wsparcie wysokiej klasy specjalisty z doświadczeniem z różnych branż oraz jego zespołu finansowego składającego się z wąskich finansowych specjalizacji.

Venture Navigator
Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną konsultację z CFO!


  Korzyści zlecenia usług zewnętrznemu CFO

  • Wysokiej klasy specjalista rozliczany z zadań w ramach umowy B2B
  • Dostęp do pokrewnych ekspertów z branży finansowej:
   • kontroling finansowy,
   • doradcy podatkowi,
   • księgowi,
   • biegli rewidenci,
   • eksperci ds. kredytów firmowych,
   • specjaliści ds. baz danych i systemów business intelligence
  • Obniżenie kosztu – roczne obniżki rozwiązania sięgające ponad 140 tyś zł (patrz case study poniżej)
  • Transparentność – wiesz za co płacisz, uzyskujesz harmonogram prac do którego masz wgląd – płacisz tylko za usługi, które są faktycznie realizowane.
  • Elastyczność skalowalność – jeśli projekt będzie na jakimś etapie wymagał większego zaangażowania jesteśmy w stanie dopasować się do tego z odpowiednim wyprzedzeniem
  • Koncentrujesz się na działaniach strategicznych a nie operacyjnych w obszarze finansów
  • Rekrutacja – ekspertów ds. finansów wysokiej klasy na rynku jest niewielu i systematycznie będzie odczuwalny ich coraz większy brak. Czy nie posiadając kompetencji, których poszukujesz masz pewność, że zrekrutujesz właściwego kandydata
  • Błąd rekrutacyjny może Ciebie dużo kosztować.
  • Prosty i bardziej przewidywalny model współpracy – klasyczna forma umowy B2B – jeśli formuła współpracy się kończy wypowiadasz lub aneksujesz zapisy w umowie a nie wypowiadasz umowę o prace z wszystkim tego konsekwencjami.

  Nasi Klienci

  Obszary zarządzania zewnętrznego dyrektora finansowego

  • Planowanie finansowe budżetowanie: Pomoc w opracowaniu planów finansowych i budżetów i ich bieżąca weryfikacja
  • Optymalizacja firmy – kosztowa, efektywnościowa i procesowa
  • Zarządzanie płynnością finansową: Monitorowanie przepływów pieniężnych i zarządzanie zobowiązaniami finansowymi.
  • Analiza finansowa: Przygotowanie raportów finansowych, analiza wyników i wskazanie obszarów do poprawy.
  • Strategie podatkowe: Opracowanie optymalnych strategii podatkowych w celu minimalizacji obciążeń podatkowych i zgodności z przepisami prawa.
  • Planowanie inwestycji: Ocena opłacalności i ryzyka związanych z planowanymi inwestycjami oraz pomoc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.
  • Zarządzanie ryzykiem finansowym: Identyfikacja i zarządzanie ryzykiem finansowym, w tym walutowym, stopy procentowej i kredytowym.
  • Kontrola finansowa: Monitorowanie i ocena procesów finansowych w firmie w celu zapewnienia skuteczności i zgodności z procedurami.
   Negocjacje z partnerami finansowymi: Wspieranie w negocjacjach z bankami, dostawcami usług finansowych i innymi partnerami w celu uzyskania korzystnych warunków.

  Wypełnij formularz, napisz do nas!

  Skontaktuj się z nami!

  Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, by dowiedzieć się, jak możemy wesprzeć Cię w obszarze zarządzania finansami.


   Bartłomiej Garboliński Venture Navigator
   Ekspert

   Bartłomiej Garboliński

   Wieloletnie doświadczenie w randze dyrektora finansowego, koordynatora działań kontrolingowych w różnych branżach. Modeluje przedsiębiorstwa przy pomocy zaawansowanych technologii analitycznych. Koordynuje projekty budżetowe, zarzadzania płynnością oraz optymalizujące finanse w przedsiębiorstwach naszych klientów. W roli zewnętrznego dyrektora finansowego koordynuje prace dużych działów finansowo-kontrolingowych i usprawniając procesy finansowe. Uczestniczy i pomaga wdrażać zaawansowane rozwiązania BI.

   Case study jednego z naszych klientów

   Nasz klient zdecydował się skorzystać z naszych usług przez rok zamiast zatrudnić dyrektora finansowego na etat.
   Dyrektor finansowy średnio zarabia 25 325 zł (pełen koszt pracodawcy) . Roczne wynagrodzenie to 303 899 zł. Przy obliczeniu stawki godzinowej uwzględnić musimy także dni urlopu oraz średni czas zwolnień chorobowych (dane ZUS mówią o przeciętnej ilości dni zwolnienia chorobowego 36,3 dnia w 2021 roku – do naszych wyliczeń przejęliśmy jednak mniejszą wartość).
   Nasi eksperci w tym czasie kosztowali klienta 180 000 zł rocznie co stanowi oszczędność 123 899 zł

   W ramach usług fakultatywnych w ramach kontraktu klient skorzystał z:

   - 17 godzin wsparcia doradców podatkowych
   - 24 godzin doradztwa ekspertów ds. księgowości
   - 12 godzin doradztwa w obszarze kadr i płac również w ujęciu prawnym

   Co daje kwotę rynkową usług około 15 900 zł

   Łącznie koszt oszczędności dla pracodawcy to 139 799 zł

   W bieżącym roku nasz klient rozszerzył współpracę o zewnętrznego dyrektora ds. HR jednocześnie część naszych kompetencji przejmuje główna księgowa naszego klienta a część jej kompetencji przejmuje nowo zatrudniona księgowa. W tym roku korzyść outsourcingu będzie jeszcze większa.

   Zastanów się nad poniższymi pytaniami i zdecyduj o zatrudnieniu zewnętrznego CFO 

   Czy preferujesz elastyczność w zarządzaniu finansami swojej firmy?
   Zatrudniając dyrektora finansowego na etat, niesie to ze sobą stałe koszty wynagrodzenia, składek, dodatków socjalnych, jak również obowiązek długoterminowego zatrudnienia. Czy możliwość dostosowania wydatków związanych z usługami finansowymi do bieżących potrzeb jest dla Ciebie istotna?

   Czy chciałbyś skorzystać z szerokiej gamy doświadczenia i wiedzy w dziedzinie finansów?
   Poprzez outsourcing usług dyrektora finansowego zyskujesz dostęp do wysokiej klasy eksperta mającego doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek o różnym profilu i różnej wielkości. W ramach umowy możesz mieć dostęp do zespołu wysoko wykwalifikowanych pokrewnych specjalistów, takich jak kontrolerzy finansowi, eksperci ds. księgowości, doradcy podatkowi, eksperci ds. kredytów, leasingów czy eksperci IT ds. zarządzania danymi. Czy docenisz możliwość korzystania z ich wiedzy i doświadczenia w ramach jednej umowy?

   Jakie są Twoje oczekiwania dotyczące kosztów zewnętrznego zespołu eksperckiego?
   Outsourcing usług finansowych pozwala na precyzyjne kontrolowanie kosztów, ponieważ płacisz tylko za rzeczywiście świadczone usługi. Czy preferujesz przewidywalność kosztów i uniknięcie nieoczekiwanych wydatków związanych z etatem pracownika?

   Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z naszymi usługami, skontaktuj się z nami, nas eksperci odpowiedzą Tobie na pytania w formie telefonicznej lub umówią się z Tobą na spotkanie w formie stacjonarnej lub wideo.

   Dostęp do pokrewnych usług:

   Oprócz wymienionych wcześniej korzyści, outsourcing usług finansowych zapewnia również dostęp do różnych usług fakultatywnych, które mogą znacząco wesprzeć zarządzanie finansami Twojej firmy. Oto kilka z tych usług:

   Kontroling finansowy: Zewnętrzny dyrektor finansowy może zapewnić wsparcie w zakresie kontrolingu finansowego. Dzięki temu będziesz miał dostęp do dokładnej analizy finansowej, wskaźników kluczowych i raportów, które pomogą Ci podejmować strategiczne decyzje biznesowe.

   Doświadczony ekspert ds. księgowości: Outsourcing usług finansowych umożliwia skorzystanie z doświadczonego eksperta ds. księgowości, który pomoże w prowadzeniu i nadzorowaniu pełnej księgowości Twojej firmy. Będziesz miał pewność, że wszystkie transakcje finansowe są poprawnie rejestrowane i zgodne z przepisami.

   Doradca podatkowy: Zatrudnienie zewnętrznego dyrektora finansowego w formie outsourcingu daje Ci również możliwość skonsultowania się z doradcą podatkowym. Taki ekspert pomoże Ci zoptymalizować podatkowe strategie Twojej firmy, uniknąć ryzyka nieprawidłowych rozliczeń i maksymalnie wykorzystać dostępne ulgi i zwolnienia podatkowe.

   Prawnik specjalizujący się w finansach: Outsourcing usług finansowych umożliwia skorzystanie z usług doświadczonego prawnika specjalizującego się w finansach. Taki ekspert pomoże Ci w rozwiązywaniu kwestii prawnych związanych z transakcjami finansowymi, umowami oraz przepisami i regulacjami dotyczącymi sektora finansowego.

   Ekspert IT ds. zarządzania danymi: W dobie cyfrowej i rosnącego znaczenia danych, outsourcing usług finansowych może również zapewnić dostęp do ekspertów IT specjalizujących się w zarządzaniu danymi finansowymi. Taki ekspert pomoże Ci w optymalizacji systemów informatycznych, zabezpieczeniu danych oraz analizie i raportowaniu finansowym.

   Eksperci ds. wdrażania systemów informatycznych – bez względu czy posiadasz narzędzia IT do zarzadzania firmą czy chcesz je dopiero wdrożyć nasi eksperci mają doświadczenie w tworzeniu zmian w systemach oraz we wsparciu procesu wdrożeniowego oraz w wyborze kompetentnych dostawców.

   Eksperci ds. instrumentów finansowych – przy korzystaniu z instrumentów finansowych nie musisz opierać się na partnerach instytucjonalnych, którzy preferują rozwiązania instytucji ale otrzymujesz dostęp do niezależnych ekspertów, którzy są w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie i wynegocjować najlepsze rynkowe stawki.
   Dzięki temu szerokiemu wachlarzowi usług fakultatywnych, outsourcing usług finansowych zapewnia kompleksowe wsparcie dla zarządzania finansami Twojej firmy. Możesz skorzystać z ekspertów w dziedzinach kontrolingu, księgowości, podatków, prawa i technologii informatycznych, zapewniając sobie profesjonalne doradztwo i optymalne zarządzanie finansowe.

   Czy chcesz skoncentrować się na podstawowej działalności firmy? Zarządzanie finansami wymaga czasu i uwagi, które mogą być skierowane na inne kluczowe obszary działalności. Czy zależy Ci na możliwości poświęcenia większej ilości czasu i zasobów na rozwój strategiczny firmy?

   Szukasz dyrektora finansowego do swojej firmy, ale zastanawiasz się, czy warto zatrudniać eksperta na etat, czy może skorzystać z formy outsourcingu usług? Oto przykład naszego klienta, który może Ci pomóc podjąć decyzję:

   Zainspiruj się wartościowymi treściami

   Blog Venture Navigator

   lip 04

   Venture Navigator przystępuje do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych

   Pragniemy by szkolenia dla naszych klientów stały na najwyższym poziomie, chcemy współtworzyć trendy w szkoleniach dla biznesu oraz pomagać naszym klientom pozyskiwać finansowanie działań edukacyjnych w swoich firmach.Od lipca dołączyliśmy do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Kierunek rozwój kompetencji!  Wypełnij formularz, napisz do nas!Skontaktuj się z nami: Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanego powyżej adresu e-mail oraz numeru telefonu przez Venture Navigator Sp. z o.o. w Gdańsku w celu kontaktu bezpośredniego. Zgadzam...

    Na naszym blogu piszemy o biznesie. Zobacz nasze pozostałe artykuły 
    • 27 czerwca, 2024
    • / By Aleksandra Kłodnicka

    Sukces firmy, a zarządzanie finansami